Wystrój domu i mieszkania

Ozdoby domu- kompozycje

Dla tych, co chcą mieć w domu lub biurze oryginalne ozdoby, które zwrócą uwagę każdego gościa albo mają po prostu dużo drobiazgów, które zbierają od lat i nie mieszczą się już na półce – proponuję tworzenie kompozycji, które mogą zająć część pokoju lub ściany – w zależności od wielkości i pomysłowości twórcy.
Najpopularniejsze do tej pory były kompozycje z kwiatów. Łączone według wielkości i kolorów tworzyły barwną lub egzotyczną ozdobę. Pięknie prezentujące się rośliny to dużo możliwości zdobniczych – tym bardziej, jeśli jest na nie miejsce. Piękne paprocie czy wysokie kwitnące niby-krzewy, duże donice z roślinami płożącymi i strzelającymi w górę tworzą jakby mały ogródek czy nawet klomb w pokoju. Kaskady z paproci czy zielone ściany z pnączy to piękna żywa ozdoba każdego pomieszczenia. Kwiaty to zawsze niezwykła ozdoba, ale wymaga ciągłej pielęgnacji i znajomości uprawy.

Podobne kompozycje można tworzyć także z innymi przedmiotami, łączyć ozdoby z kwiatami, lampami, obrazami.

Jeśli ktoś lubi ryby nie musi mieć prawdziwego gigantycznego akwarium. Można stworzyć na podłodze, na półce lub na ścianie suche akwarium, które zachwyci gości. To też piękna ozdoba dla wielbicieli fauny podwodnej czy wędkarzy. Rzeźby lub obrazki ryb można pozawieszać (poustawiać) na tle niebieskiej wody (ściany, szyby), można też dodać wodospad dekoratywny z szumiącą wodą. Do tego odpowiednie rośliny, oświetlenie czy specjalnie pomalowany fragment ściany to piękna ozdoba nie tylko pokoju ale też np. biura podróży.

Z kompozycjami z roślin można zestawiać różne zwierzęta lub ptaki. Wystarczy umieścić je na roślinach lub pod nimi. Dodać kamyki, piasek w przeźroczystych pojemnikach, a także sztuczne dodatki, które będą pasowały do całości, jak liście, gałęzie, owoce.

Starajmy się dobierać elementy tak, by do siebie pasowały wielkością i kolorami. Unikajmy tandety. Oryginalne obrazki, malowane, wyszywane, czy rzeźby, porcelanowe figurki to przedmioty, których wartość i piękno warto podkreślić pomysłową kompozycją.

Piękne ozdobne kompozycje można też tworzyć z owoców. Korzystajmy z okazji i pory roku, by pięknie udekorować np. stół. Lepiej będą smakować owoce pomysłowo ułożone w naczyniach i ozdobione liśćmi niż samotnie leżące na serwetce. Nie bójmy się wykorzystywać różnych naczyń, pojemników i koszy. Jabłka w koszu, winogrona na wiklinowej paterze, jagody i maliny w szklanym, przeźroczystym kielichu, a do tego liście, gałązki, polne kwiaty czy suszone trawy – to piękna i pachnąca ozdoba.

Nie unikajmy także dekoracji z kawałków owoców. Plastry, cząstki, ćwiartki czy połówki ,a nawet garść drobnych, kolorowych jagód pięknie i zdrowo ozdobi różne dania i talerze. Miseczka wydrążona w owocu, a w niej np. owocowa sałatka to piękno dla oka i zdrowie dla ciała. Stół udekorowany tym co można zjeść z odrobiną pomysłu i bez dodatkowych nakładów finansowych to propozycja na każdą porę roku i na każdą okazję. Twórzmy tęczę z drobnych owoców, układajmy kształty z ich cząstek – takie danie z pewnością lepiej posmakuje także dzieciom, a przy okazji pięknie ozdobi stół i pokój.
Kreator stron internetowych - przetestuj